„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie..." Spektakl teatralny „Dziady cz. II"

IMG 20211019 121425494Dnia 19.10.21r. uczniowie kl. 6, 7, 8A i 8B udali się do OCK w Jabłonce, by uczestniczyć w imprezie edukacyjnej pt. „Dziady cz. II" . Widowisko to zaprezentowała grupa aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Uczniowie mieli okazję wrócić pamięcią wstecz i przypomnieć sobie dzieło A. Mickiewicza, zapoznać się z tajnikami sztuki teatralnej, a ponadto docenić grę aktorów, którzy dialogi i monologi wygłaszali z pamięci. Potrzeba nie lada sztuki, by zapamiętać wszystkie kwestie trwające ponad godzinę.

Uczniowie wrócili do szkoły w wybornych nastrojach, chociaż na scenie panowała aura niepokoju, tajemniczości i grozy. Ale jak to Mickiewicz na wstępie zapowiada w motcie z Shakespeare: „Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom".

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali opiekunowie: pani Edyta Karkoszka, pani Małgorzata Cegielna- Czerwień i pan Jacek Piwowarczyk.

Z przedstawienia płynie konkretna nauka. Mam nadzieję, że i tym razem w życiu każdego z nas zwycięży dobro, życzliwość i pomoc drugiemu człowiekowi, a wszelkie zło, cierpienie, gorycz i egoizm pójdą w zapomnienie.

Edyta Karkoszka