馃殤馃┕馃┖.19.10.2021r. zago艣ci艂a w naszej szkole MALTA艃SKA S艁U呕BA MEDYCZNA, kt贸ra przeprowadzi艂a szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.馃殤馃┕馃┖.

FB IMG 1634675511813Uczniowie wys艂uchali, jak istotne s膮 pierwsze chwile w sytuacji zagro偶enia zdrowia i 偶ycia oraz, jak nale偶y si臋 w takiej sytuacji zachowa膰. Nast臋pnie dzieci przesz艂y w grupach do cz臋艣ci praktycznej pierwszej pomocy  z u偶yciem fantom贸w oraz specjalistycznego sprz臋tu medycznego i prawdziwym zaanga偶owaniem przyst膮pi艂y  do 膰wiczenia motywowane faktem, i偶 wiedza o tym, jak nale偶y nie艣膰 pomoc, mo偶e uratowa膰 czyje艣 偶ycie. Mog艂y wypr贸bowa膰, jak nale偶y wykona膰 resuscytacj臋 kr膮偶eniowo -oddechow膮, jak u艂o偶y膰 poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, w jaki spos贸b podawa膰 informacje dyspozytorowi, jaki jest  numer alarmowy.

By艂o to kolejne dzia艂anie w ramach prowadzonej w szkole akcji #OdblaskowaSzko艂a馃専馃槉馃専.