NOŚ ODBLASKI! ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!

FB IMG 16340461207378 października cała społeczność szkolna🏫 wzięła udział w przemarszu odblaskowym- kolejnej inicjatywie zorganizowanej w ramach XI edycji konkursu „Odblaskowa szkoła".

Wszyscy, ubrani w kamizelki ostrzegawcze🦺 wyruszyli by promować bezpieczeństwo na drodze oraz noszenie elementów odblaskowych. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała specjalny transparent oraz hasło 📢 nawołujące do noszenia odblasków. Uczniowie nieśli żółte  baloniki 🟡 oraz wykonane przez siebie znaki drogowe🚸⛔⬆️. Idąc chodnikami naszej miejscowości uczniowie skandowali hasła, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców oraz innych uczestników ruchu 🚙🚗🚜.
Klasa V zaśpiewała piosenkę🎶, która powstała specjalnie na konkurs „Odblaskowej szkoły", mówiąca o zasadach i przepisach bezpiecznego poruszania się po jezdni z akcentem na noszenie odblasków.
Cały przemarsz był nadzorowany przez Pana Policjanta👮‍♂️🚓 -Aspiranta Michała Moniaka, który wraz z Dyrektorem Łukaszem Klozykiem kroczył na samym przedzie pochodu.
W przemarszu uczestniczył również Ks. Proboszcz Andrzej Pawlak oraz inni nauczyciele z naszej szkoły by wspólnie przyczynić się do wzrostu świadomości dbania o bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych.
A. Mikłusiak