„Świat naszych przodków"

IMG 20210928 115456We wtorek 28 września 2021r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć występ aktorów Agencji Artystycznej Pro Art Krak, którzy zaprezentowali spektakl pt. "Świat Naszych Przodków. Zwyczaje i obyczaje".  To niezwykłe przedstawienie stanowiło świetne uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu historii i języka polskiego. Panowie Wojciech Habela i Jacek Lenczar w przystępny i zabawny sposób przekazali jak kształtowały się nasze wierzenia od czasów pogańskich po chrześcijanizm.
Dzięki spektaklowi dowiedzieliśmy się jak Słowianie prezentowali się na tle innych sąsiednich narodów i co ich wyróżniało. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali widowisko, w którym można było zobaczyć jak ludzie we wczesnych wiekach podchodzili do takich ważnych wartości jak rodzina, patriotyzm, honor czy ojczyzna. Swoim występem aktorzy przybliżyli nam też zwyczaje związane z obchodzonymi święta i najważniejszymi momentami ludzkiego życia jak: narodziny, chrzest, wychowanie i śmierć. Uczniowie byli zachwyceni relacjami z minionych epok i z otwartymi ustami obejrzeli spektakl, co ciekawe , aktorzy przez cały czas opowiadali wierszem.
M. Cegielna-Czerwień