GMINNE DOŻYNKI- 19.09.2021

FB IMG 1631609423796Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. Anny Cymerman, p. Kingi Michalak i p. Sylwii Lichosyt, zaprezentowali program artystyczny podczas tegorocznych Gminnych Dożynek.

Najpierw w krótkiej scence przypomnieli, że w naszym kraju chleb to szczególny symbol – urodzaju i dostatku, szacunku i oddania. To nieodłączny element polskiej gościnności i dzielenia się z drugim człowiekiem, a święto plonów to najlepszy moment, by podziękować rolnikom za ich pracę, dzięki której każdego dnia mamy na stołach pokarm.
Następnie uczniowie przedstawili sentymentalną scenkę o starych, dobrych czasach i zaśpiewali krótką przyśpiewkę o naszej gminie.

W trakcie dożynek uczniowie w ramach akcji #OdblaskowaSzkoła, promowali zakładanie odblasków,- szczególnie wśród seniorów, rozdając im elementy odblaskowe.