Rajd Borowego klas 4-6. Zielonym szlakiem do Kiczor

FB IMG 1632066197708W dniu 15.09.2021 nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w Gminnym Rajdzie Turystycznym im. Piotra Borowego - Ścieżkami i Szlakami Babiej Góry.

Nasza grupa, oprócz otrzymanych od organizatorów czarno-białych chust, wyróżniała się także założonymi kamizelkami odblaskowymi. Dzięki temu bez trudu można było nas rozpoznać, nawet w turystycznym tłumie a ponadto promowaliśmy noszenie kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych.

W tym roku uczniowie klas IV-VI, pod opieką nauczycieli podążało trasą od zakładu pana Kuboka w stronę granicy, dalej leśnymi oraz polnymi ścieżkami w stronę grapy, a następnie żółtym szlakiem dotarliśmy do szkoły w Przywarówce,  skąd po krótkim odpoczynku ruszyliśmy ścieżką pieszo-rowerową w stronę Kiczor.

Po około 12 km dystansie dotarliśmy do Szkoły Podstawowej w Kiczorach, gdzie na uczestników rajdu czekał poczęstunek przygotowany przez władze gminy.

Po krótkim odpoczynku i wręczeniu przez Wójta i Sekretarza Gminy Lipnica Wielka każdej klasie pamiątkowego dyplomu, udaliśmy się  w drogę  powrotną, tym razem już autobusem.

Podczas naszej pieszej wycieczki mieliśmy okazję  podziwiać piękno przyrody orawskiej w jesiennym wydaniu, a opowieści p. Krzysztofa Wziątka zapewniły uczniom lekcję historii związaną z patronem rajdu- Piotrem Borowym.