PIESZY RAJD im. PIOTRA BOROWEGO NA BABIĄ GÓRĘ

IMG 20210915 10573315 września 2021 r. część uczniów z klasy 7, 8a i 8b wraz z panią Kinga Michalak, panią Moniką Kołton oraz panem Łukaszem Klozykiem wzięła udział w Pieszym Rajdzie im. Piotra Borowego. Trasa naszej wyprawy przebiegała od Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki) przez Sokolicę, Kępę, Główniak aż na najwyższy szczyt Babiej czyli Diablak (1725 m. n.p.m). Ze szczytu udaliśmy się zielomym szlakiem na Polanę Stańcowa a następnie autokarem na metę Rajdu w Kiczorach, gdzie każdy posilił się pysznym posiłkiem.

Piękna pogoda oraz wyjątkowe widoki Babiej Góry w jesiennej odsłonie, wynagrodziły wszystkim uczestnikom wysiłek włożony w wyprawę.
Dziękujemy Gmina Lipnica Wielka na Orawie  za zorganizowanie transportu, zapewnienie przewodnika wysokogórskiego, za posiłek na mecie Rajdu oraz chusty dla wszystkich uczestników Rajdu. Dziękujemy Babiogórski Park Narodowy za przewodnika.
Do zobaczenia za rok.