IV ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA w SP1

20210910 105859 resizedDnia 10.09.21r. odbyła się IV edycja Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej nr1 im. św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej. Lekturą jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania w całym kraju była „Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, w którym odnajdujemy komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

W naszej szkole w poszczególne role postaci występujących w utworze wcielili się uczniowie z kl. VIII A i VIII B. Byli to z kl. VIII A: Karolina Kuliga, Wiktoria Wnenk, Julia Karkoszka, Karol Białoń, Kuba Janowiak, Dawid Orzechowski, zaś z kl. VIII B: Kinga Janowiak, Aleksandra Janowiak,  Magdalena Janowiak, Marcel Polaczek i Tobiasz Janowiak.  Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i piękną dykcją podczas czytania owej lektury. Nad całością przedsięwzięcia oraz wymowną dekoracją czuwała p. E. Karkoszka.

Ubiegłoroczna edycja dowiodła, że nawet w czasie pandemii Narodowe Czytanie nieprzerwanie się rozwija i przynosi wiele przyjemności wszystkim jego współtwórcom. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy, tym razem czytając zapowiadane już „Ballady i romanse" A. Mickiewicza.

Do zobaczenia za rok!

Edyta Karkoszka