NIESIENI FALAMI ŻYCIA PŁYNIEMY PRZEZ MORZE WIEDZY...

received 14175301802375424 czerwca 2021r. to niezwykła chwila dla absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 św. Królowej Jadwigi, którzy po raz ostatni mogli się zaprezentować na scenie, a tym samym  pożegnać z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, kolegami, koleżankami i pracownikami szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 na sali gimnastycznej w SP1. Klasa VIII została oficjalnie wprowadzona przez swojego wychowawcę, panią Edytę Karkoszkę. Z kolei Pan Dyrektor Łukasz Klozyk przywitał zebranych gości, którzy uświetnili swoją obecnością  pożegnanie kl. VIII: ks. Proboszcza A. Pawlaka i  panią D. Pastorczyk, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, a także Rodziców uczniów oraz uczniów kl. VII a i VII b.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy, a następnie odbyło się ślubowanie  absolwentów – uczniów kl. VIII.   Zostały też wręczone Dyplomy absolwenta, Listy Gratulacyjne, nagrody książkowe za uzyskanie tytułu laureata i finalisty, za wyniki w nauce, za różnego rodzaju konkursy i działalność społeczną na terenie szkoły.
Z kolei kl. VIII zaprezentowała swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Karkoszki. Oczom zebranych ukazała się morska scenografia ukazująca odpływający statek, latające mewy, upięte sieci rybackie, rekina, ryby, kotwice i różnego rodzaju akcesoria związane z żeglugą.  Scenografia ta nawiązywała do programu artystycznego, który był związany z odpływaniem, pożegnaniem i podziękowaniem za wspólnie przeżyte chwile. Uczniowie kl. VIII zasiedli w wyimaginowanym statku, którym płynęli wraz ze swoim kapitanem, p. E. Karkoszką.  Nastała chwila wspomnień  przywoływana przez narratorów i ich kwestie zaczerpnięte z dziennika pokładowego kolejnych dni i lat spędzonych w szkole. Uczniowie deklamowali wiersze i bujali się, a czasami byli rzucani przez fale sztormu do rytmu takich przebojów jak: „Morskie opowieści"(z niewielka przeróbką), „Przechyły" czy „Dziesięć w skali Beauforta".  Oddali także hołd wielkiemu wykonawcy Krzysztofowi Krawczykowi wykonując z jego repertuaru takie utwory jak: „Nie zostało nam już nic!", „Upływa szybko życie", „My dziś z piosenką". Przygotowali również dwa układy taneczne do utworu „Parostatek" i „Piraci z Karaibów- remix".  Roztańczeni i rozśpiewani zakończyli swój program podziękowaniami i kwiatami dla wszystkich obecnych, którzy wspierali ich i pomagali dobrnąć do celu podróży. Przybili do brzegu i zacumowali w porcie zakończenia szkoły podstawowej - SP1 im. św. Królowej Jadwigi, a teraz czas na nowe wyzwania i nowe przygody w kolejnych  lata życia.
Następnie głos zabrali Rodzice uczniów kl. VIII, którzy podziękowali za trud wychowania i kształcenia swoich dzieci. Serdecznościom nie było końca.
 Klasy VIIa i VIIb również uświetniła ten dzień poprzez zajmujące, humorystyczne i zabawne przedstawienie, wręczenie prezentów i pożegnalne uściski.
Niecodzienny występ wszystkich aktorów został nagrodzony brawami zebranych. Pan Dyrektor Ł. Klozyk podziękowała uczniom za grę, a wychowawcom za przygotowanie programu.
Po czym głos zabrali zgromadzeni goście, którzy dziękowali za zaproszenia
i gratulowali wspaniałego występu.  Zgodnie wszyscy orzekli, że miło powspominać chwile, które bezpowrotnie mijają, a które są tak drogie i cenne.
Na zakończenie tego, jakże pełnego wrażeń spotkania wychowawczyni p. E. Karkoszka zaprezentowała prezentację, która przedstawiała wychowanków kl. VIII od najmłodszych lat życia. Była ona podsumowaniem i dopełnieniem tego spotkania.  Z kolei pan Dyrektor Ł. Klozyk podziękowała jeszcze raz wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, trud i pomoc w zorganizowaniu pożegnania kl. VIII, a gościom i rodzicom za przybycie i wspaniałą atmosferę.  Pan Dyrektor zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów kl. VIII, a samych uczniów do tańca i zabawy przy wtórze znanych przebojów muzycznych.
24 czerwca 2021 roku z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a wyjątkowym i wspaniałym uczniom klasy VIII, których mieliśmy przyjemność ze łzą w oku pożegnać, życzymy samych sukcesów, pomyślności i podróżowania przez życie drogą prawdy, miłości i uczciwości. Będziemy Was zawsze miło wspominać!

Wychowawczyni kl. VIII
mgr E. Karkoszka