PIKNIK NA MARYSINEJ POLANIE...

181382032 1542627436086122 3099399748141364929 n16 czerwca 2021 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl.I-III wraz z opiekunami wybrali się na Marysiną Polanę. Piękna pogoda sprzyjała wędrówce podczas której podziwiano piękne górskie i leśne krajobrazy.

Po dotarciu na wyznaczone miejsce Pan Dyrektor wraz z nauczycielami rozpalili grilla i upiekli dla wszystkich kiełbaski. Dzieci w tym czasie spacerowały, grały w piłkę i bawiły się na świeżym powietrzu. W trakcie oczekiwania na posiłek zorganizowano też konkurs plastyczny polegający na narysowaniu Wieży Widokowej znajdującej się na tejże polanie.

Po posiłku wszyscy uczestnicy udali się do pobliskiej bacówki. Dzieci mogły zobaczyć nie tylko miejsce w którym wyrabia się tradycyjne „oscypki", ale również znajdujące się w zagrodzie zwierzęta: konie, krowy i owce.

Następnie wróciliśmy na polanę i udaliśmy się na Wieżę Widokową wznoszącą się na wysokość 13, 70m. Z wieży podziwialiśmy przepiękną panoramę na Tatry, widok na Jezioro Orawskie, Kotlinę Orawską oraz Królową Beskidów- Babią Górę. Później był czas na zdjęcia w „orawskim oknie" z pięknie prezentującym się aniołem.

Wycieczka dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i wspólnej zabawy wśród szumiących wokół drzew.

Myślę, że czerwcowe piknikowanie na Marysinej Polanie stanie się tradycją naszej szkoły.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenie Rozwoju Orawy i Pani

Renata Martyniak #FundacjaPoWer za zakup kiełbasek, chleba i wody oraz pokrycie transportu dla kl. 0-3.

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi- Łukaszowi Klozykowi za pomoc oraz transport prowiantu na polanę.

A. Mikłusiak