Wyprawa rowerowa na Marysiną Polanę klas 7- 8.

200198681 1542538392761693 150219872536731878 nW dniu 15.06 uczniowie klasy 7a, 7b i 8 wraz z opiekunami, wzięli udział w wycieczce rowerowej spod budynku szkoły - na Marysią Polanę.
Po bezpiecznym dotarciu na miejsce, uczestnicy wycieczki wraz z Panem Dyrektorem, szykowali drewno na ognisko oraz kije do opiekania kiełbasy, a następnie wspólnie piekli kiełbaskę i „biesiadowali" w radosnych nastrojach i przy pięknej pogodzie.
Po krótkim odpoczynku, młodzież wraz z opiekunami udała się na pobliską bacówkę, gdzie wszyscy mogli dowiedzieć się i zobaczyć - jak powstaje tradycyjny „oscypek", a niektórzy nawet skosztowali tradycyjnej „zyntycy".
Piękny krajobraz okolicy m.in. Jeziora Orawskiego i Tatr, uczestnicy podziwiali w drodze powrotnej z wieży widokowej na Marysinej Polanie, u stóp której powstaje drewniana rzeźba drugiego już w naszej gminie „anioła niepodległości".
Zadowolenie i pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni – wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły

M. Harkabuzik