Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp1lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej szkole.

Kategoria:
186541798 1520136495001883 2252338120955612948 n17 maja 2021 w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli z Ochotniczej Straży Pożarnej - Pana Jakuba Dyrcza oraz Pana Kamila Bodziocha.
Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego, zapobiegania powstawaniu pożarom oraz przybliżenie pracy strażaka.
Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli uczniom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej.

 Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Strażacy szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Gościom, za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
S. Lichosyt