PROJEKT EDUKACYJNY W KL. I ??

184537871 1515745448774321 2644266090598240330 nUczniowie klasy I w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w akcji ?„Czytam sobie. Pierwsza klasa!"?realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.
???Program miał na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania,? pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, na rozumienie otaczającego świata, a także pozytywne relacje z rówieśnikami.
??️?Celem działań było budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności związane z książkami. Pierwszoklasiści w ramach akcji, mieli do przeczytania dziesięć książek z serii „Czytam sobie". Przeczytane książki zaznaczane były na Karcie Młodego Czytelnika, którą dostali w ramach akcji. Ponadto uczniowie otrzymali: książki z serii "Czytam sobie", a także zakładki do książek, magnesy oraz motywujące naklejki. Zwieńczeniem akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!" było wręczenie" Dyplomu sukcesu".
?Mam nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do rozbudzenia pasji czytelniczej wśród dzieci.?????