ZDROWE ZĄBKI CAŁE ŻYCIE!!! ???

20210505 100120????
W ostatnim czasie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III wzięły udział w projekcie ,,Zdrowe ząbki całe życie".
Wydarzenie jest Akcją Profilaktyczną, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Kraków – PTSS Kraków.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym oraz propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w dobie pandemii COVID-19.
Program miał za zadanie przekonać dzieci do częstego oraz chętnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym m.in. w celu odbycia wizyty kontrolnej.
Uczniowie w ramach programu obejrzeli film edukacyjny pt. ,,Wizyta adaptacyjna", czyli czego spodziewać po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Uczniowie zapoznali się również z prezentacjami dotyczącymi wskazówek dbania o higienę jamy ustnej. Jako podsumowanie projektu został przeprowadzony ,,Konkurs Zębuszkowy" . Dla przedszkola i klasy miał formę konkursu plastycznego. Klasy II i III przystąpiły do testu wiedzy na temat higieny jamy ustnej. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w działania programu, o czym świadczy ilość biorących udział w konkursie.