Szko艂a Podstawowa nr 1 im. 艢w. Kr贸lowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp1lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

ZDROWE Z膭BKI CA艁E 呕YCIE!!! 馃榿馃榿馃榿

Kategoria:
20210505 100120馃馃崕馃馃
W ostatnim czasie dzieci z oddzia艂u przedszkolnego oraz klasy I-III wzi臋艂y udzia艂 w projekcie ,,Zdrowe z膮bki ca艂e 偶ycie".
Wydarzenie jest Akcj膮 Profilaktyczn膮, kt贸rej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Student贸w Stomatologii Oddzia艂 Krak贸w 鈥 PTSS Krak贸w.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat wygl膮du oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym oraz propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej w艣r贸d uczni贸w przedszkoli oraz uczni贸w klas 1-3 szko艂y podstawowej w dobie pandemii COVID-19.
Program mia艂 za zadanie przekona膰 dzieci do cz臋stego oraz ch臋tnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym m.in. w celu odbycia wizyty kontrolnej.
Uczniowie w ramach programu obejrzeli film edukacyjny pt. ,,Wizyta adaptacyjna", czyli czego spodziewa膰 po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Uczniowie zapoznali si臋 r贸wnie偶 z prezentacjami dotycz膮cymi wskaz贸wek dbania o higien臋 jamy ustnej. Jako podsumowanie projektu zosta艂 przeprowadzony ,,Konkurs Z臋buszkowy" . Dla przedszkola i klasy mia艂 form臋 konkursu plastycznego. Klasy II i III przyst膮pi艂y do testu wiedzy na temat higieny jamy ustnej. Uczniowie z zaanga偶owaniem w艂膮czyli si臋 w dzia艂ania programu, o czym 艣wiadczy ilo艣膰 bior膮cych udzia艂 w konkursie.