Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Lekcje o ekonomii z perspektywy różnych przedmiotów.

Kategoria:
179912859 1504853233196876 7302186790835076115 nW tym tygodniu odbyły się kolejne lekcje z ekonomią, w ramach projektu NBP pt. #Gigancifinansówosobistych. ???Lekcje były połączeniem ekonomii z trzema przedmiotami: matematyką, geografią i informatyką.
Zagadnienia sposobów i form oszczędzania, w tym obliczenia dotyczące oprocentowania lokat, obliczanie zysku z lokat i podatku od odsetek - omówiono na matematyce z panią M. Kołton, zaś zagadnienia dotyczące handlu zagranicznego, w tym obliczanie salda bilansu zagranicznego Polski, a także importu i eksportu towarów - omówione zostały z p. W. Moniak na lekcji geografii.?‍??‍??‍?
Ciekawym doświadczeniem dla uczniów, było tworzenie formuł w programie LibreOffice Calc, w celu automatycznego obliczania kapitalizacji odsetek danego wariantu lokaty. Umiejętność tę uczniowie opanowali dzięki lekcji ekonomii połączonej z informatyką?, a prowadzoną przez pana M. Smolenia. Uczniowie biorący udział w projekcie wyszli także z inicjatywą stworzenia plakatu promującego udział naszej szkoły w projekcie!???
Uczniowie kl.7b, bardzo chętnie pracowali w ramach lekcji z ekonomią. Dowiedzieli się wielu nowych rzeczy i nauczyli praktycznych obliczeń. Jednym słowem- znów poszerzyli swoją dotychczasową wiedzę z zakresu podstaw bankowości, finansów, handlu i ekonomii, co jest głównym założeniem realizowanego przez nich projektu.?