GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH

FB IMG 1619120158080Realizując projekt #GIGANCIFINANSÓWOSOBISTYCH, uczniowie mają okazję uczestniczyć w lekcjach, w których pojawiają się tematy związane finansami. ???
Podczas nietypowej lekcji matematyki prowadzonej przez panią Sylwię Lichosyt, której tematem było: Jak osiągnąć największy zysk? Czyli kilka słów o planowaniu-  uczniowie zamienili się w inwestorów, chcących założyć sad. Każdy z uczniów stał się właścicielem działki, na której miał posadzić drzewa i krzewy owocowe, w taki sposób, aby w przyszłości osiągnąć największy zysk ze sprzedaży owoców.

Przed planowaniem rozmieszczenia sadzonek, uczniowie zapoznali się z ich  cenami, oraz wielkością planowanych zbiorów z jednego drzewa bądź krzewu danego rodzaju, jak również ceną skupu owoców.????

Zadaniem uczniów było wyliczenie jakie koszty ponieśli na zakup poszczególnych sadzonek (tzw. koszty jednostkowe) i koszty całkowite- czyli sumą kosztów jednostkowych. Kolejnym krokiem było obliczenie planowanych przychodów z inwestycji. Uczniowie  obliczyć uzyskane przychody z uprawy poszczególnych rodzajów drzew i krzewów oraz przychody całkowite.

Następnym etapem pracy uczniów, była ocena opłacalności własnych inwestycji. Gratulujemy uczniom, którzy uzyskali najwyższe zyski ze swojej inwestycji! Za swoją przedsiębiorczość zostali nagrodzenie oceną celującą z matematyki. ?
??