Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta.

165827483 1480057189009814 2326335007227564660 o25 marca 2021 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta – Ewą Barczuk – Kałat, w ramach realizowanego projektu ???pt. GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH. ???W spotkaniu stacjonarnie uczestniczyli uczniowie klasy VIII, natomiast uczniowie klasy VIIa oraz VIIb, będą mieli okazję wysłuchać wykładu w formie zdalnej.

Bezpieczne zakupy i zaciąganie zobowiązań finansowych a znajomość praw konsumenckich- tak brzmiał temat spotkania.

Uczniowie uzyskali informacje o tym kim jest konsument, jakie są jego prawa, o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej oraz głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta. Zostały przybliżone obowiązujące jeszcze niedawno przepisy, jak również nowe regulacje prawne, które wprowadziły wiele istotnych zmian, zwłaszcza w obszarze coraz powszechniejszych zakupów internetowych. Pani rzecznik posługiwała się wieloma przykładami ze swojej praktyki zawodowej. Ponadto wyjaśniła procedurę składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją a niezgodnością towaru z umową. Pouczyła jak skutecznie dochodzić swoich praw i bezpiecznie dokonywać zakupów.
Uczniowie wyszli ze spotkania z dawką nowych przydatnych informacji, które na pewno przydadzą im się w życiu.?