Sukces w Małopolskim Konkursie z Języka Polskiego

IMG 20201021 124638358Uczniowie najstarszych klas, jak co roku, próbują swoich sił w konkursach przedmiotowych. Tak było i tym razem. Uczennice klasy VIII: Patrycja Olesińska i Natalia Gąbarczyk w październiku 2020 r. wzięły udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą, bowiem Patrycja Olesińska zdobyła 55p. na 60 możliwych, tj. 91, 6%, zaś Natalia Gąbarczyk 45p., tj. 75%. Kwalifikacja do etapu rejonowego odbyła się od 82%, więc Patrycja została zakwalifikowana do grona tych osób, które miały walczyć dalej i reprezentować szkołę w etapie rejonowym MKJP. Gratulujemy osiągnięć, a rodzicom uczennic dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i wsparcie.
Nauczycielem przygotowującym uczennicę do konkursu była p. Edyta Karkoszka.