Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka klas I-III do Zakopanego ?

Kategoria:
121192205 1344043282611206 7051941344292097357 nW dniu 7 października 2020r. odbyła się całodniowa wycieczka kl. I-III do Zakopanego w ramach Projektu Odkrywam Małopolskę realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego . Celem tego projektu było zapoznanie uczniów z walorami i atrakcjami turystycznymi Małopolski. Pilotem naszej wycieczki był pan @jaceksarniak z @beskidytravel.
Wyjechaliśmy z Lipnicy Wielkiej we wczesnych godzinach porannych. O godzinie 8.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Sanktuarium Narodowego MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam wysłuchaliśmy krótkiej historii budowy tego Kościoła- jako votum wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja1981 roku. Potem przeszliśmy pod Ołtarz Papieski w parku fatimskim.. upamiętniający pielgrzymkę Jana Pawła II w 1997 r.
Z kolei nastąpił przejazd autokarem do miejsca docelowego. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Jedna z grup rozpoczęła zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. W środku kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z wyjątkowymi górskimi gadżetami i wydawnictwami. Również w tym samym przedziale czasowym odbył się spacer grupy pod Centralny Ośrodek Sportu i Wielką Krokiew.
W godzinach południowych przejechaliśmy pod dolną stację kolejki na Gubałówkę. Po czym nastąpił wyjazd kolejką linowo terenową, spacer po Gubałówce, czas na wspólne zdjęcia i przerwa na obiad, a następnie zjazd kolejką do dolnej stacji.
Niebywałą atrakcją były warsztaty w fabryce cukierków Ciu Ciu Artis, gdzie dzieci miały możliwość obserwowania pokazu ręcznie robionych cukierków , same mogły ukręcić swojego lizaka i skroić cukierki, a następnie pięknie zapakowane zabrać do domu.
Później nastąpiła wymiana grup i spacer najbardziej znaną ulicą Zakopanego- Krupówkami oraz czas na zakup pamiątek.
Ostatnim punktem dnia był Tatrzański Park Edukacyjny. Podczas pobytu mogliśmy nie tylko wiele
się dowiedzieć, ale również doświadczyć i zobaczyć. Na terenie obiektu znajduje się zagroda z owcami, kozami i dwoma gatunkami lisa: polarnym i srebrnym. Atrakcja ta dostarczyła nam
niezapomnianych wrażeń z uwagi na fakt, że można było zwierzęta nakarmić „z ręki" i pogłaskać.
W parku znajduje się również zagroda z majestatycznie prezentującymi się jeleniami szlachetnymi.
Nie da się ukryć, że możliwość obserwowania stada danieli również nie jest codziennym widokiem.
Po pełnym atrakcji i wrażeń dniu około godziny 17.30 nastąpił powrót do Lipnicy Wielkiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak atrakcyjnej wycieczki.
Wychowawca klasy II - mgr Elżbieta Kuliga
 
 
Logo Małopolska-H-cmyk-1.jpg
"Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego''