Narodowe Czytanie na szczeblu gminnym.

IMG 20200911 155825Dnia 9. września 2020r. uczniowie kl. VIII wraz z opiekunem i wychowawcą p. Edytą Karkoszką udali się do Centrum w Lipnicy Wielkiej na Plac Piotra Borowego obok Muru Orawskich Ojców Niepodległości, by uczestniczyć w dziewiątej odsłonie Narodowego Czytania.

Tekstem przeznaczonym do odczytania w br. był dramat J. Słowackiego „Balladyna” należący do klasyki literatury polskiej. Uroczystość Narodowego Czytania odbyła się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W Gminie Lipnica Wielka była to już trzecia edycja tegoż czytania.

Mamy nadzieję, że uczestnicząc w akcji Narodowego Czytanie zaszczepimy u dzieci chęć sięgania po książki, które dostarczą im radości i mnóstwa cennych przeżyć.

Edyta Karkoszka