I ZNÓW CZYTAMY!

IMG 20200911 085844Dnia 11 września 2020 r. w SP1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej odbyła się trzecia edycja Narodowego Czytania. W kraju była to już dziewiąta odsłona tegoż czytania. Tekstem przeznaczonym do tegorocznego czytania był dramat J. Słowackiego „Balladyna”.

Uczniowie klasy VI, VIIa, VIIb i VIII mieli przyjemność wysłuchać fragmentów tekstu
J. Słowackiego w wykonaniu swoich rówieśników. Słuchając tekstu, wpatrując się w wymowną dekorację, a także nucąc pieśni w wykonaniu Renaty Przemyk „Balladyna” i Wojciecha Młynarskiego „Ballada o malinach” można było się na chwilę przenieść w zamierzchłe, legendarne czasy i poczuć klimat panujący w chacie Wdowy i na dworze księcia Kirkora. Nad całością uroczystości czuwały p. Edyta Karkoszka i p. Anna Cymerman.

Uroczystość Narodowego Czytania odbyła się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Prezydent RP Andrzej Duda wyrażał nadzieję „…,że wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczy nam dużo radości w obcowaniu z wybitną literaturą”. Mamy nadzieję, że tak było i w przyszłości będzie….

Edyta Karkoszka