⚜️⚜️⚜️ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY⚜️⚜️⚜️

103077713 1238549176493951 7416924142762077385 nW dniu 8 czerwca nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły. Uroczystość była połączona z parafialnym odpustem.
Najpierw Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły z Pocztem Sztandarowym na czele udali się na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Ks. Proboszcz Andrzej Pawlak.

W homilii Ksiądz przypomniał postać Świętej Królowej Jadwigi, z której powinniśmy nieustannie czerpać wzór do naśladowania.
Po Mszy Świętej cała społeczność szkolna zgromadziła się na boisku szkolnym, na krótką część artystyczną.
Na początku Pan Dyrektor Łukasz Klozyk powitał wszystkich zebranych.
Potem uroczyście wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły. Następnie Dyrektor wspomniał o szlachetnych cnotach i wartościach, którymi kierowała się nasza Patronka w swoim krótkim, ale jakże pięknym życiu. Głos zabrała również była Dyrektor Szkoły - Danuta Pastorczyk, wspominając że przed 23-ma laty, dokładnie 8 czerwca 1997 r. Jan Paweł II teraz już Święty, dokonał poświęcenia tablicy pamiątkowej widniejącej przy wejściu do naszej szkoły.
Później dziewczynki z kl. II i III pięknie wyrecytowały wiersze o Św. Królowej Jadwidze i zaśpiewały piosenkę o naszej Patronce.
Tegoroczne obchody były skromniejsze ze względu na panującą pandemię.
Miejmy jednak nadzieję, że w kolejnych latach dane nam będzie bardziej uroczyście świętować dzień naszej wspaniałej Patronki.