82162338 1131781093837427 8007099893480947712 oWszystkich zebranych dziś witamy
i w podróż kosmiczną zapraszamy”

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie Dziadków i Babć w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim

dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się w naszej szkole punktualnie dnia 23 stycznia o godz. 15.00. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.

Na wstępie Pan Dyrektor Łukasz Klozyk przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie, ale jakże wspaniałe przemówienie. Wychowawczyni klasy „0” również złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy i po upewnieniu się, że wszyscy goście dotarli na miejsce, rozpoczęli występ.

Tym razem dzieci przygotowały spektakl zatytułowany: „Porwanie dziadków” pod okiem pani Marty Pawlak. Była to ciekawa opowieść o kosmitach i ich wizycie na naszej planecie. Dziadkowie oglądali przedstawienie z zapartym tchem, uważnie śledząc perypetie „kosmicznych gości”. Uwagę przyciągały ciekawe stroje oraz kosmiczna dekoracja sali. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kompozycje kwiatów oraz piły dla dziadków z napisem: „Mój dziadek to złota rączka” .

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

mgr Marta Pawlak