Spotkanie Opłatkowe 2020

82083020 534366820534164 830747207345897472 nW dniu 14 stycznia 2020 roku tradycyjnie w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe.

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego. Na początku spotkania Pan Dyrektor Łukasz  Klozyk powitał przybyłych gości w osobach: Księdza Proboszcza Andrzeja Pawlaka, Wójta Gminy Lipnica Wielka Mateusza Lichosyta, Przewodniczącego Rady Gminy Lipnica Wielka Andrzeja Karkoszkę, Sekretarza Gminy Lipnica Wielka Pana Jana Kuligę - wieloletniego dyrektora ZSO, Radnego Gminy Mateusza Machajdę, Sołtysa Franciszka Pindziaka, Panią Dyrektor Danutę Pastorczyk, zaproszonych przyjaciół szkoły Państwo Janinę i Karola Wnęk z firmy Jankara, Pana Krzysztofa Kołton

z firmy Kołton, panią Renatę Martyniak ze Stowarzyszenia Rozwoju Orawy. Po powitaniu przybyłych gości odbył się spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klasy drugiej, wspomagany przez kolegów z klasy pierwszej oraz ósmej pod kierunkiem Pani Agnieszki Klozyk oraz Władysławy Moniak. Kolejnym punktem wieczoru był koncert zespołu Nowa Orawa pod kierownictwem Pana Daniela Mateji. Do zespołu nalezą min.  uczniowie z naszej szkoły i z innych miejscowości orawskich. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Pan Dyrektor złożył życzenia ciszy wewnętrznej, która pozwoli Wam usłyszeć głos Boga wiedzy, która nie wpędzi Was w pychę - bogactwa, które Was nie zepsuje odwagi, by bronić słabszych, - radości na przekór wszystkiemu dobrych ludzi wokół  świata lepszego mądrych celów i skutecznej ich realizacji.

Pozostała część wieczoru przebiegała w atmosferze wspólnego kolędowania.

Opracowała W. Moniak