Kolędnicy misyjni dla dzieci z Amazonii

DSC 4859Tradycją w wielu polskich parafiach jest akcja kolędowania misyjnego. Także na terenie Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej w Murowanicy od wielu lat kolędowanie stało się stałym punktem, tradycją  w okresie Bożego Narodzenia.

Kolorowe grupy dzieci, z błogosławieństwem Księdza Proboszcza Andrzeja Pawlaka, pod opieką pani katechetki przemierzają parafię, niosąc dobrą nowinę poprzez śpiew kolęd. Jest to okazja do kształtowania serc i charakterów dzieci, bo pieniądze otrzymane po zaśpiewaniu kolędy nie są przeznaczane na własne potrzeby, ale na misje. W tym roku ofiara przeznaczona była na dzieci z Amazonii. Warte podkreślenia jest to, że dzieci chętnie zgłaszają się do tej akcji. Z roku na rok zwiększa się liczba kolędujących dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej  Jadwigi w Lipnicy Wielkiej. W tym roku liczba dzieci wyniosła 73 osoby, było to 8 grup kolędniczych. Z nadzieją czekamy na nowe osoby chcące włączyć się w akcję kolędowania w grudniu  w 2020 roku.

Katechetka Iwona Rószczka-Wojdyła