??SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO??

70279558 1053191425029728 6865143367366344704 nOstatnie dni października w klasie III przebiegły pod hasłem ? "TYGODNIA ZDROWIA"?.

„Moje zdrowie – moja siła, wielka moc"- to ogólnopolski projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień, do którego przystąpiły klasy 0-III.
Głównym celem projektu jest wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą przedszkolaka/ucznia.
Uczniowie z klasy III wykonywali różne zadania związane z tematyką zdrowia. Dzieci pracowały w 4-osobowych zespołach wykonując poszczególne zadania:
?I zadanie: Wykonanie plakatu na określony temat: piramida zdrowia, przepis na zdrowie, witaminy, domowe sposoby na zdrowie.
?II zadanie: Przygotowanie szaszłyków z różnorodnych owoców i warzyw.
?III zadanie: Quiz wiedzy o zdrowiu: krzyżówki, zagadki, rebusy.
?IV zadanie: Ułożenie zdrowego jadłospisu dnia.

?V zadanie: przygotowanie zdrowego II śniadania.
Uczniowie bardzo chętnie wykonywali wszystkie zadania. Cieszyli się z imponujących rezultatów. Mam nadzieję, że tego typu działania utrwalą w uczniach zdrowe nawyki żywieniowe oraz zachęcą do aktywności fizycznej, bo to jest kluczem zdrowego i długiego życia.