Wycieczka - Lotnisko - Balice ✈️ i Fabryka Ozdób Choinkowych

72135641 494257558103479 6997848764366979072 nWycieczka na lotnisko - Balice ✈️ oraz do Fabryki Bombek Choinkowych w Bęble.

???? 8 listopada uczniowie klasy II w ramach projektu @Stowarzyszenia Rozwoju Orawy wzięli udział w niezwykle wartościowej, interesującej i aktywnej wycieczce do Balic i Bębła. Tuż po przybyciu do Balic - Centrum Edukacji Lotniczej, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną - ,,Zawody na lotnisku" . Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w pomieszczeniach CEL, zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie została omówiona ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczestników czekał również symulator lotu. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie prawdziwego terminala lotniskowego oraz na taras widokowy, na którym mogli z bliska przyjrzeć się pracy lotniska - co wywarło na wszystkich niezwykłe wrażenie. W godzinach popołudniowych wszyscy udali się na północ od Krakowa - do Bębła - siedziby fabryki ozdób choinkowych - ,,Armar". Tam dzieci wzięły udział w warsztatach malowania szklanych ozdób. Uczniowie, po pokazie sposobów dekoracji ozdób, samodzielnie malowali bombkę choinkową. Następnie obejrzeli film pokazujący etapy powstawania szklanych ozdób, po czym wszyscy zwiedzili zakład. Podczas zwiedzania, przewodnik omówiła wszystkie etapy produkcji szklanych ozdób. To był już ostatni punkt wycieczki. Wszyscy wrócili w świetnych humorach, dzieląc się w drodze powrotnej wrażeniami.