Wycieczka dwudniowa klas IV i V do Wrocławia w dniach 16 - 17.10.2019 r.

72482568 1033370853678452 6369182899329040384 nW dniach 16 - 17.10.2019 r. uczniowie z klas IV i V, przeżyli niezapomniane chwile podczas dwudniowej wycieczki do Wrocławia, która była zorganizowana i współfinansowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.

Uczniowie mogli pogłębić więzi koleżeńskie i poznać wiele ciekawych miejsc na terenie Wrocławia, które z pewnością zapadły im w pamięci. W harmonogramie wycieczki miały miejsce Politechnika Wrocławska, z której dzieci podróżowały  kolejką linową nad Odrą w odległości 380 metrów. Następnym punktem było Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie, w którym podziwiali wystawy i brali udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych. Uczniowie odkrywali związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Kolejno wycieczkowicze autokarem udali się na punkt widokowy SKY TOWER, z którego mogli podziwiać panoramę całego Wrocławia. Nocleg zaplanowano u sióstr zakonnych Notre Dame. Następnego dnia w programie przewidziano przejazd zabytkowym autobusem na rynek Wrocławia. Wielką radość sprawiło dzieciom, poszukiwanie wrocławskich krasnali, które są wizytówką miasta. Ostatnim miejscem było zwiedzanie ZOO & Afrykarium z powierzchnią 33 ha, gdzie żyje 14.000 zwierząt, przedstawicieli 1100 gatunków.

Dziękujemy organizatorom, opiekunom i wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

T. Kramarz