Ślubowanie pierwszoklasistów.

DSC0937925 października 2019 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy I mgr Elżbieta Kuliga, witając wszystkich zebranych, a zwłaszcza pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się najmłodsi uczniowie oraz ich koledzy i koleżanki z klasy czwartej, którzy dodali im otuchy. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele się już nauczyli i są pełni zapału do zdobywania wiedzy. Występ pierwszaków zyskał pozytywną ocenę publiczności, więc zapadła decyzja, że mogą oni przystąpić do ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swej klasy i szkoły. Ceremonii pasowania dokonał Dyrektor mgr Łukasz Klozyk, po czym uczniowie symbolicznie przypieczętowali swoim palcem akt ślubowania. Następnie zostały wręczone pierwszakom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne oraz upominki.
Po uroczystości odbyło się podziękowanie rodziców, wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkiego najlepszego PIERWSZAKI na nowej drodze obowiązków szkolnych!!! Dzień ten na pewno pozostanie długo w waszej pamięci.