NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY: POMAGAMY DZIECIOM NA SYBERII.

20191009 111002 resizedW związku z nadzwyczajnym miesiącem misyjnym gościliśmy w naszej szkole Przełożoną Klasztoru Sióstr Albertynek-w Lipnicy Wielkiej-Siostrę Maksymilianę Tyrałę, która przez kilka lat posługiwała ubogim na misjach - w Rosji na Syberii, w mieście Usole.

Siostra w bardzo ciekawy sposób opowiadała o życiu mieszkańców Usola. Pokazywała zdjęcia ubogich, którzy żyją w bardzo wielkiej nędzy. Kojarzy się to z nędzą, która panowała w Polsce w latach powojennych. Mówiła też o prześladowaniach za wiarę, o zakazie wyrażania swojej wiary na zewnątrz. Pokazywała zdjęcia z organizowanej pomocy dla dzieci z biednych rodzin. My także dołączyliśmy się do tej pomocy zbierając kurtki dla dzieci oraz ofiarując pieniądze.
I.R-W.