Kształtowanie nawyków żywieniowych.

sklep4Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z panią Martą wybrały się do pobliskiego sklepu.

Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadamianie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zachowania zdrowia, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców.

Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w sklepie. Przedszkolaki miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory oraz smak ale także mogły poznać owoce, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne. Maluchy zakupiły owoce, które później wykorzystały do zrobienia szaszłyków owocowych.

MP