Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

WYCIECZKA DO WARSZAWY.

Kategoria:

70946018 1020640291618175 9106859212020908032 nCzesław Niemen w swojej piosence "Moje Miasto" tak śpiewał o Warszawie:
"Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni. "


Od momentu powrotu ze szkolnej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w dniach 25-27.09.2019r., uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami: panią Edytą Karkoszką, panią Moniką Kołton, panią Anną Mikłusiak oraz piszącą ten tekst - panią Katarzyną Buroń oraz przemiłym pilotem wycieczki - panem Jackiem Sarniakiem, mają także prawo zanucić podobną piosenkę... Na pewno jeszcze wiele razy przyjdzie nam powspominać tamte nasze wspólne "warszawskie kolorowe dni". A składało się na nie: zwiedzanie Starego Miasta i Łazienek Królewskich z koronnymi przystankami takimi jak: Zamek Królewski (tu oglądaliśmy film o zniszczeniu i odbudowie zamku), kolumna Zygmunta, warszawska syrenka, pomnik Małego Powstańca, Belweder, romantyczny pomnik Fryderyka Szopena, Plac Piłsudskiego i grób Nieznanego Żołnierza, wreszcie rzut oka na nowoczesną Warszawę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Drugi dzień wycieczki również przyniósł mnóstwo wrażeń i był poprzedzony oczywiście jedną z głównych atrakcji kilkudniowej wycieczki, czyli noclegiem w hotelu(!). Składało się na niego zwiedzanie trasą "Piłkarskich emocji" Stadionu Narodowego, wizyta w Sejmie oraz dostarczające mnóstwa zabawy ale i wiedzy Centrum Nauki Kopernik. Trzeci dzień także był wypełniony po brzegi różnorakimi przeżyciami. Zajrzeliśmy do TVP, żeby zobaczyć kawałeczek tego medialnego świata, który dociera do nas przez ekrany telewizyjne, wreszcie po smakowitym obiedzie poszliśmy z "wizytą do króla" (Jana III Sobieskiego) (tak były zatytułowane warsztaty, w których uczestniczyliśmy w pałacu w Wilanowie).
Do Lipnicy Wielkiej dotarliśmy tuż przed północą. No cóż, doświadczyliśmy na własnej skórze, co to znaczy wyjeżdżać z miasta na weekend...