Narodowe czytanie Nowele Polskie.

DSC 0562Narodowe czytanie Nowele Polskie. 12 września uczniowie klasy 8 pod opieką Pani Edyty Karkoszki wzięli udział w gminnych obchodach tej ważnej inicjatywy.
za stroną lipnicawielka.pl (fragment)

(....) Otwarcie uroczystości poprzedziło oddanie hołdu i uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej, w 80 rocznicę jej wybuchu.
Czytanie zainaugurował Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, uroczystym przywitaniem wszystkich zaproszonych gości do czytania "Nowel Polskich" oraz przedstawicieli społeczności uczniowskich lipnickich szkół wraz z wychowawcami.
Następnie został odczytany list Prezydenta RP do Polaków, apelujący o włączenie się do akcji Narodowego Czytania, "...by razem odkryć piękno i aktualność Nowel Polskich, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem".
W dalszej części spotkania zebrani obejrzeli prezentację filmową zatytułowaną „Nowele Polskie".
Teksty czytali: Mateusz Lichosyt, Andrzej Karkoszka, Mariusz Łaciak, Wojciech Batkiewicz, Emilia Marcinek, Lidia Scechura, Danuta Paplaczyk, Wiktoria Gonciarczyk, Wojciech Rzepiszczak, Gabriela Pakos, Jan Kuliga oraz Stanisława Kucek (.......)