19 marca 2026 roku w SP4 im. dr Emila Kowalczyka odbył się Gminny Turniej Ortograficzny: „Mistrz Ortografii 2026". W wydarzeniu uczestniczyło 56 osób – zarówno uczniów, jak i mieszkańców gminy Lipnica Wielka. Konkurs zorganizowano z okazji 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej.
Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. dr Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej.
Z wielką satysfakcją jeszcze raz prezentujemy wyniki uczniów naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy zajęcia wysokich miejsc w rozgrywkach ortograficznych. 


Wyniki Gminnego Turnieju Ortograficznego:
Kategoria I - kl. IV - VI
I miejsca Ex aequo:
1. Oskar Plaszczak - kl. VI,
2. Kacper Plaszczak - kl. VI,
III miejsce:
1. Krzysztof Zahora - kl. VI,
Wyróżnienie:
1. Oliwia Kubisiak - kl. VI,
Kategoria II - kl. VII - VIII
I miejsce Ex aequo:
1. Karolina Klozyk  kl. VII,
2. Krystian Gombarczyk - kl. VII,
II miejsce :
1. Wiktoria Michalak - kl. VIII,
Wyróżnienie:
1. Michalina Kuliga - kl. VIII.
Dnia 3 czerwca 2026 uczniom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną, którą reprezentowała pani Dyrektor Stanisława Kucek i pan Robert Kowalczyk.
Gratulujemy uczniom SP1 pięknej postawy, dbałości o poprawność języka polskiego oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.

Edyta Karkoszka
View the embedded image gallery online at:
https://sp1lipnicawielka.pl/aktualnosci/1719-rozdanie-nagrod-za-gminny-turniej-ortograficzny-o-tytul-mistrza-ortografii-2026#sigFreeIdb43425e79b
https://sp1lipnicawielka.pl/aktualnosci/1719-rozdanie-nagrod-za-gminny-turniej-ortograficzny-o-tytul-mistrza-ortografii-2026#sigFreeIdb43425e79b
