Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego

Kategoria:

64499526 946646945684177 1769271014052593664 nNadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. 19 czerwca oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
Najpierw wszyscy zgromadzili się na Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Jadwigi Królowej. Ks. Proboszcz podczas homilii podsumował rok szkolny. Odniósł się do słów z Pisma Świętego „Kto skąpo sieje, ten i skąpo zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie". Te słowa można odnieść do realiów szkolnych, uczniowie którzy ciężko pracowali cały rok zasłużyli na świadectwo z wyróżnieniem, a dla innych ten cytat może stać się motywacją na kolejny rok. Ks. Proboszcz prosił uczniów, aby mądrze wykorzystali czas wolny od nauki. Przypomniał również, że czas odpoczynku nie jest czasem wakacji od Pana Boga. 


Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły, gdzie nastąpiła kolejna część uroczystości. Pierwszym punktem było przekazanie Sztandaru uczniom klasy VII. 
Następnie Pan Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa z biało- czerwonym paskiem, nagrody i dyplomy wyróżniającym się uczniom. W tym dniu uczniowie klasy III w programie słowno- muzycznym pożegnali się ze swoją wychowawczynią- panią Elżbietą Kuligą. Podziękowali za trzyletnia pracę, przeprosili za wszystkie niedociągnięcia i zapewnili o swojej pamięci.
Na zakończenie Pan Dyrektor Łukasz Klozyk podziękował Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Uczniom i Rodzicom za całoroczny trud. Przypomniał o zasadach BHP podczas wakacji oraz życzył udanego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie każda klasa z wychowawcą udała się do klas po odbiór świadectw. 
Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych zaś czas na pracę, czy rozwijanie swoich pasji. Zachęcamy jednak wszystkich, aby nie marnowali tych dwóch miesięcy i pamiętali, że wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie im odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.
Do zobaczenia we wrześniu!