,,Orawskie talorki" - warsztaty dla klas 0-III w Orawkim Parku Etnografcznym połączone z ogniskiem integracyjnym

64546144 939910589691146 4855486375241187328 n11 czerwca dzięki inicjatywie Stowarzyszenie Rozwoju Orawy w ramach programu ,,Bon Kultury" najmłodsze klasy odwiedziły Muzeum - Orawski Park Etnograficzny.
Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia chałupy Dziubka, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca orawskiego wesela.

Uczniowie słuchali opowieści o orawskich, wiejskich weselach oraz o zgromadzonych w chałupach talerzach zdobionych talerzach, będących kiedyś symbolem bogactwa. Następnie wszyscy udali się do izby warsztatowej, gdzie otrzymali po drewnianym talerzyku, który sami ozdobili własnym ornamentem. Drugim etapem było ognisko i wspólne zabawy na placu zabaw. Mimo upału wszyscy bawili się znakomicie i wrócili w wesołych nastrojach ?