VI Gminny Przegląd Teatralny dla oddziałów przedszkolnych.

DSC 0818W dniu 5 czerwca 2019 roku w Sali Domu Ludowego miał miejsce VI Gminny Przegląd Teatralny dla Zerówek i Przedszkoli "Scena Małego Aktora".
Tegorocznym tematem przewodnim była dowolna tematyka z elementami języka angielskiego. Organizatorzy w tym roku postanowili również poszerzyć przegląd o przedszkola działające na terenie naszej gminy, czego skutkiem było, iż przez deski lipnickiej sceny przewinęło się ponad 200 małych aktorów. Organizatorami przeglądu byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej. Poniżej przedstawiamy protokół.
..... (kl. 0; SP 1 Murowanica
Przedstawienie "Jest taki kwiat"
Nauczyciel przygotowujący: Marta Pawlak
Przedstawienie uczy, że warto być dobrym człowiekiem. Pojawiają się w nim liczne i piękne układy taneczne – szczególnie urzekający taniec z kwiatami oraz dawny taniec dworski. Na wyróżnienie zasługują również piękne kostiumy, dekoracje; wszystko dopracowane jest w szczegółach. Bardzo dobra gra aktorska i opanowanie tekstu. Widać, iż dzieci mocno wczuwają się w swoje role i przeżywają to co dzieje się wokół nich. Cała scena zagospodarowana i ładne rozłożenie rekwizytów na scenie. Przedstawienie mądre, dojrzałe, mówiące o ważnych rzeczach z niebagatelnym przesłaniem. Kiedy księżniczka staje się dobrym człowiekiem kwiat zakwita w pełnej krasie.)....