Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem.

Kategoria:

20190604 095741 resized4 czerwca uczniowie klas siódmych oraz ósmych wyjechali wraz z opiekunami na Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem.

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele przy Krupówkach. Po Mszy udaliśmy się na Plac Niepodległości w Centrum Zakopanego, gdzie zaczęły się przeglądy klas. Była możliwość również zobaczyć oraz porozmawiać z żołnierzami Wojska Polskiego, Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Graniczną, Jedną z atrakcji było możliwość wsiąść do prawdziwego wojskowego Humveera oraz potrzymać broń ostrą. Nie ominęła nas też typowa wojskowa grochówka. Największe wrażenie zrobiła na nas defilada Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Na zakończenie dostaliśmy smakołyki i wyruszyliśmy do domu. Po drodze zobaczyliśmy dom polskiego skoczka - Kamila Stocha oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w którym był papież Jan Paweł II.
Tekst Jakub Jasiura/ŁK. Foto. Monika Kołton