Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp1lipnicawielka.pl/public_html/images/zarowka2019.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zarowka2019

Wycieczka Zerówki.

Kategoria:

SAM 0076Dnia 3 czerwca klasa „0” odwiedziła krakowskie Muzeum Archeologiczne. Uczniowie mieli okazję poznać historię naszych przodków.

Dowiedzieli się jak mieszkali, czym się żywili oraz w co się ubierali dawni mieszkańcy Małopolski. Obejrzeli również wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”, na którą składają się makiety domostw i osad oraz stroje zaprezentowane na figurach. Na naszych uczniów czekała również część warsztatowa, czyli „malowanie jaskiniowe”  zadaniem dzieci było przedstawienie scenki z życia pradawnych łowców.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Zabawy „Klockolandii”. Mali odkrywcy zobaczyli jak wynalazki ułatwiają codziennie życie. Obejrzeli interaktywne instalacje przedstawiające wynalazki wykonane z klocków LEGO.

Wzięli udział w interaktywnej prelekcji oraz w warsztatach z klockami LEGO. Zwiedzili także strefę edukacyjno- rozrywkową, która zawierała kilkadziesiąt wynalazków oraz ponad 30 robotów i pojazdów do sterowania wykonanych z klocków LEGO. A jak wyglądał pobyt małych odkrywców widać na załączonych fotografiach. Nie była to jedyna atrakcja jaka czekała na dzieci w tym dniu w Krakowie. Po wizycie w Klockolandii udaliśmy się na zasłużony posiłek do MC-Donalda, aby odpocząć i nabrać nowych sił przed drogą powrotną. Ostatnią atrakcją turystyczną było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim. Po sesji fotograficznej przy smoku ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

{gallery}zarowka2019{/gallery}