Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka kl. I-IV do Krakowa

Kategoria:

60729048 331989814096273 8378057236743716864 n21 maja młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był seans filmowy pt. ,,Kraina Cudów"?? Była to wzruszająca opowieść o June, niepoprawnej optymistce, która odkrywa ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. 


Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej ,,W dawnej drukarni" ? podczas której mogli stworzyć swoją własną książeczkę. Obejrzeli także ciekawe eksponaty - wynalazki, które usprawniły komunikację miejską. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak wystawa stała ,,Tramwaje na Wawrzyńca"???. Uczniowie wzięli udział w interaktywnym zwiedzaniu tramwai z różnych dekad XX wieku a także z różnych miast.