Informacja do rodziców i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej

strajkDrodzy rodzice i uczniowie. W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli rozpoczętym 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej w dniu 8 kwietnia 2019 r. zawiązał się Komitet Strajkowy.

Zgodnie z informacją Kuratorium Oświaty, informuję że strajk nauczycieli nie jest podstawą do zamknięcia szkoły. Protest pracowników wiąże się z trudnościami w zapewnieniu opieki Państwa dzieciom, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki nad dziećmi w dniu 9 kwietnia we własnym zakresie. Jeśli jednak nie dacie Państwo rady zorganizować opieki, to dla uczniów, którzy przyjadą do szkoły będą zapewnione zajęcia opiekuńcze. O szczegółach uczniowie zostaną poinformowani po przyjściu do szkoły. Jeśli akcja strajkowa obejmować będzie kolejne dni, informacja o organizacji pracy szkoły będzie przekazywana na bieżąco na stronie internetowej szkoły, oraz w dzienniku elektronicznym (system Librus Synergia).

Dyrektor Łukasz Klozyk