GRĘBOCIN I CIECHOCINEK - czwarty dzień czterodniowej wycieczki uczniów klas IV- VIII 🚗📝✍️🖋️💐🌸🧘‍♂️🧘‍♀️

3Tego dnia po odwiedzinach w kościele i zjedzeniu smacznego śniadania uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w dalszą drogę. Celem ich wyprawy był Grębocin, a w nim Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, w którym wychowankowie odbyli ciekawe warsztaty kaligraficzne, wysłuchali opowieści o tworzeniu papieru i druku oraz sami wyprodukowali kartki papieru z celulozy. Kolejnym punktem programu był przejazd do Ciechocinka, miasta o charakterze uzdrowiskowym. Uczniowie mogli podziwiać sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnie wód mineralnych oraz parki, w których królują dywany kwiatowe. Zobaczyli słynną Muszlę Koncertową, fontannę Grzybek, fontannę Jaś i Malgosia, Park Zdrojowy, a w nim unikatowe drzewa, rośliny i zwierzęta, słynną ulicę Zdrojową oraz największe w świecie tężnie solankowe.
Po tak ekscytującej czterodniowej wyprawie uczniowie wraz z ich opiekunami udali się w drogę powrotną na Orawę. Myślę, że na długo w ich pamięci pozostaną te bezcenne i niepowtarzalne chwile spędzone na szkolnej wycieczce. Dziękujemy również za troskę i opiekę naszemu pilotowi, panu Markowi, który okazał się wyjątkowy i niezastąpiony. 😉😀
Do zobaczenia na następnej wyprawie!