BYDGOSZCZ- trzeci dzień czterodniowej wycieczki uczniów kl. IV-VIII 🏹⛲️🧑‍🎨

4Bydgosz to miasto ciekawe i różnorodne.
Tego dnia uczniowie mogli zobaczyć Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego, Filharmonię Pomorską, Pomnik króla Kazimierza Wielkiego - założyciela miasta, słynną ulicę Długą, fragment murów obronnych oraz fosę, ulicę pod Blankami, fontannę Potop, bydgoską sesję i hotel pod Orłem, Bydgoską Farę czyli Katedrę pw. Św. Marcina i Mikołaja, in. Sanktuarium Matki Boskiej z Różą lub Matki Bożej Pięknej Miłości, Bulwary nad Brdą, Stary Rynek z Ratuszem (dawne kolegium jezuickie), okno z Panem Twardowskim, kompleks trzech spichrzy nad Brdą, Wyspę Młyńską i Młyny Rothera z Galerią Sztuki Nowoczesnej, rzeźby, m.in. Linoskoczek nad Brdą, Łuczniczka w Dzielnicy Muzycznej, Przechodzący przez Rzekę oraz miejsce kręcenia filmu „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło". Największą atrakcją była wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym uczniowie odbyli warsztaty i sami wykonywali pachnące mydełka. W drodze powrotnej do Torunia uczniowie odwiedzili Galerię Toruńską i Cinema City, w którym obejrzeli film Akademia Magii.
Oto relacja fotograficzna z trzeciego dnia wycieczki oraz kilka zdjęć z dnia poprzedniego (grupa trzecia).