WSPANIA艁Y ZAMO艢膯 I SANDOMIERZ 馃馃殲馃槈馃憤

1Tu偶 po 艢wi臋cie Patrona Szko艂y, w dniach 11-13.06.2024 uczniowie klas 4-8 udali si臋 pod opiek膮 pana Dyrektora, pani Edyty Karkoszki, pani Moniki Ko艂ton, pani Kasi Buro艅, pani Ani Mik艂usiak, pani Sylwii Lichosyt oraz pani Ani- pilotki, na d艂ugo wyczekiwan膮 trzydniow膮 wycieczk臋 do Sandomierza i Zamo艣cia.

Zwiedzanie urokliwych star贸wek tych miast z przewodnikami, wej艣cie do podziemi Sandomierza a tak偶e W膮wozu 艢w. Kr贸lowej Jadwigi czy podziwianie najciekawszych obiekt贸w turystycznych Zamo艣cia oraz pomnika Jana Zamoyskiego, by艂y okazj膮 do snucia ciekawych opowie艣ci o dawnej Polsce. Podczas wycieczki mieli艣my okazj臋 r贸wnie偶 odby膰 sentymentaln膮 podr贸偶 do czas贸w PRL za spraw膮 wizyty w muzeum po艣wi臋conym tym czasom oraz spotka膰 serialowego Ojca Mateusza (jednak tylko w wersji woskowej...). Wyjazd by艂 te偶 艣wietn膮 okazj膮 do integracji w czasie pobytu w przytulnym hotelu Imperial oraz sk艂ania艂 do refleksji na temat takich warto艣ci jak przyja藕艅, wzajemny szacunek oraz tolerancja wobec innych dzi臋ki obejrzanemu w galerii handlowej filmowi pt. "Lars jest LOL".
Katarzyna Buro艅- tekst
Edyta Karkoszka- foto