🦒🦩🦚Wycieczka kl.I-III do Krakowa 🐘🐒🦓

2W dniu 6 czerwca 2024 r. odbyła się całodniowa wycieczka do Krakowa uczniów klas I-III wraz z opiekunami: p. Anną Mikłusiak, p. Agnieszką Klozyk, p. Elżbietą Kuliga i p. Mariolą Łuka. Wyjechaliśmy z Lipnicy Wielkiej w godzinach porannych. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie ZOO. 🦓🪱🦁
Ogród zoologiczny to miejsce szczególne na mapie Krakowa, w którym z powodzeniem rozmnaża się i odchowuje wiele gatunków zwierząt. Obecnie ZOO w Krakowie posiada 270 gatunków – około 1300 sztuk zwierząt. To jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych Krakowian i nie tylko. Starannie pielęgnowana zieleń, a także możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini-Zoo stwarzają zwiedzającym dogodne warunki do wypoczynku. Dlatego niebywałą atrakcją dla dzieci było pogłaskanie zwierzątek. W czasie wizyty w ZOO zobaczyliśmy piękne ptaki zamieszkujące afrykańskie sawanny, żółtooką sowę, największe ze współcześnie żyjących kotów- tygrysy, pingwiny peruwiańskie. Ich podwodna ekspozycja umożliwia podglądanie tych ptaków podczas nurkowania, a taras widokowy pozwala na obserwację nietypowej perspektywy. Niebywałą atrakcja było również spotkanie z żyrafami i słoniami. Uwiecznieniem wrażeń był zakup atrakcyjnych pamiątek, którymi były przede wszystkim maskotki zwierząt.
Z kolei nastąpił przejazd do Kraków-Bonarka. Tam był czas na odpoczynek i obiad.
Następnie w Cinema City obejrzeliśmy film pt. „Ucieczka ze zwierzowersum". 🎥🎞️📽️
Bohaterką filmu była Maggie, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie miała mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udroznianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej" jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!
Po pełnym atrakcji i wrażeń dniu, około godziny 16.00 nastąpił wyjazd z Krakowa i powrót do Lipnicy Wielkiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej wycieczki edukacyjnej.
Elżbieta Kuliga