Wspólny wyjazd uczniów do Chorzowa uczniów SP1 i SP2

318 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 7 - 8 ze Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej oraz klasy 6 ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Lipnicy Wielkiej mieli okazję uczestniczyć w integracyjnym wyjeździe do Chorzowa. W czasie wycieczki odwiedziliśmy Stadion Śląski - zwany często "Kotłem Czarownic" na którym nasza reprezentacja osiągała wielki sukcesy. Arena ta od sierpnia 2020 r. działa jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Planetarium w Parku Śląskim gdzie uczestniczyliśmy w podwójnych warsztatach "A jednak się kręci" gdzie mieliśmy okazję poznać tajemnice gwiazdozbiorów naszego nieba oraz w projekcją filmu "Explore".
Wyjazd był sfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach zadania "Małopolska. Postaw na edukację" realizując projekt "Orawskie inicjatywy edukacyjne" we współpracy z Gmina Lipnica Wielka na Orawie oraz Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie.