馃馃Mi臋dzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2024"馃馃

121 marca uczniowie naszej szko艂y wzi臋li udzia艂 w Mi臋dzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.馃М鉁嶏笍
Zadania podzielone na kategorie (呕aczek, Maluch, Benjamin, Kadet) wymaga艂y zar贸wno logicznego my艣lenia, jak i kreatywno艣ci w podej艣ciu do rozwi膮zywania problem贸w. Wzi臋cie udzia艂u w tym konkursie to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiej臋tno艣ci, ale r贸wnie偶 doskona艂y spos贸b na rozwijanie pasji do matematyki i uczenie si臋 poprzez wyzwania.
Ka偶dy uczestnik Konkursu otrzyma艂 tangram chi艅ski czyli 艂amig艂贸wk臋 znan膮 od ok. 3000 lat, sk艂adaj膮c膮 si臋 z siedmiu element贸w w postaci figur geometrycznych (tan), powsta艂ych przez rozci臋cie kwadratu.