馃槉Ortografia nie musi by膰 ani trudna, ani nudna...馃槈

4W ostatnich dniach uczniowie klasy I mieli okazj臋 rozpocz膮膰 przygod臋 z ortografi膮, nauczyli si臋 jak nale偶y korzysta膰 ze s艂ownika ortograficznego oraz poznali wyrazy z trudno艣ciami ortograficznymi z h i ch. 馃惞馃殎馃
Dzieci wykonywa艂y szereg 膰wicze艅 pozwalaj膮cych na zapami臋tanie pisowni 鈥瀗owych" wyraz贸w; tworzy艂y mapy my艣li oraz heksy ortograficzne, uk艂ada艂y historyjki, wykona艂y oryginalne plansze.
W sali powsta艂y mini sklepiki, kt贸rych ca艂y asortyment rozpoczyna艂 si臋 wskazanymi literami- h i ch. By艂a to 艣wietna okazja do utrwalenia pisowni trudnych wyraz贸w, ale r贸wnie偶 doskonalenia rachunku pami臋ciowego. Na zako艅czenie tego bloku tematycznego uczniowie skosztowali herbaty z hibiskusa 馃珫oraz chrupi膮cych herbatnik贸w馃ギ.
Z pewno艣ci膮 po艂膮czenie nauki i zabawy przyczyni si臋 do lepszego zrozumienia i rozwijania umiej臋tno艣ci ortograficznych w艣r贸d dzieci.馃檪鈽猴笍馃槈