Spotkanie z Policjantami

policjant419 lutego uczniowie klas 0 – VII spotkali się z pracownikami Komisariatu Policji w Jabłonce: mł. asp Pawłem Śmiechem, asp Michałem Moniakiem. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.

Podczas spotkania funkcjonariusze policji przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformowali również o zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu. Prowadzący spotkanie omówili zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjanci radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.
Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącym pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.