"Co mnie tak dzierzy przy tobie, Orawo" (Emil Kowalczyk) 📖📖

1Na początku stycznia br. został przeprowadzony szkolny etap Gminnego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas I-VIII. Uczniowie bardzo sumiennie i odpowiedzialnie podeszli do obowiązku pamięciowego opanowania tekstów gwarowych: dwóch utworów poetyckich lub jednej gawędy. Spośród uczestników etapu szkolnego wyłoniono kandydatów do kolejnego etapu konkursu. Gminny Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej odbył się dnia 16.01.2024r. w sali Domu Ludowego. Nasi uczniowie mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami.
W kategorii recytatorów:
• I miejsce Aleksandra Mikłusiak kl. IV
• III miejsce Julia Kucek kl. III
• III miejsce Aleksandra Ziemiańczyk kl. III
• III miejsce Wiktoria Michalak kl. VI
• III miejsce Karolina Michalak kl. VIII
Wyróżnienia:
• Oskar Brenkus-Owczar kl. II
• Wiktoria Olesińska kl. VI
W kategorii gawędziarzy:
• I miejsce Wiktor Janowiak kl. VI
• I miejsce Julia Pawlak kl. VIII
• II miejsce Karolina Klozyk kl. V
• III miejsce Zofia Kuliga kl. III
Wyróżnienia:
• Michalina Kuliga kl. VI
Konkurs ma na celu kształtowanie nawyków czytelniczych, kultywowanie gwary orawskiej o kultury regionu. Wydarzenie wpisuje się również w działania realizowanej w naszej szkole innowacji polonistycznej: „Moda na czytanie i poprawne pisanie". Gorąco gratulujemy wszystkim recytatorom i gawędziarzom, życzymy dalszych sukcesów.👏👏👏
Nauczyciele przygotowujący uczniów: Agnieszka Klozyk, Elżbieta Kuliga, Anna Mikłusiak (kl. I-III) oraz Anna Cymerman i Edyta Karkoszka (kl. IV-VIII).